Вірю в подальший шлях європейського розвитку громади і перемогу всієї України
29.03.2019 10:03

Міський голова Тростянецької ОТГ Юрій Бова відзвітував перед мешканцями громади про виконання міського бюджету за 2018 рік та про головні минулорічні досягнення

ЧАСТИНА 2

Структура видатків міського бюджету в 2018 році (175115,3 тис. грн.)

Міська рада має 4-х розпорядників бюджетних коштів: міська рада, відділи освіти та культури, туризму молоді і спорту та фінансове управління міської ради.

ОСВІТА

У структурі видатків міського бюджету левова частка – 37% - видатки на освіту: 64,4 млн. грн.

Очільник громади підкреслив, що у минулому році в осучаснення шкіл вкладено 5 мільйонів гривень – це кошти міського бюджет + державна освітня субвенція. «Важливо, що жодної школи, жодного садочка не закрили ані в місті, ані в селі Кам’янка, де школа, як і раніше, є окремим закладом, дає учням повну середню освіту», - говорив міський голова.

Говорячи про освіту, Юрій Бова зосередив увагу на тому, що протягом 2018 року було створено 2 опорні заклади освіти (ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3, ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5).

На утримання семи шкіл громади було витрачено – 41,4 млн. грн.; дитячих садків – 13,8 млн гривень.

На матеріальне забезпечення шкіл та садочків з міського бюджету витратили 1,5 млн грн. Майже 5 млн грн, включаючи державні кошти на програму НУШ,  було вкладено у розвиток шкіл – на ремонтні роботи у 11 класних кімнатах для першокласників, придбання обладнання тощо.

Проведено модернізацію приміщень їдалень у школі №3 та Кам’янській:  грантові кошти – 470,7 тис. грн., міський бюджет – 400 тис. грн.).

Створено Інклюзивно-ресурний центр, утримання якого у 2018 році обійшлося у 1,4 млн гривень За кошти державної субвенції придбано мультимедійний комплект, планшети, організаційну техніку, дошку-екран, коркову дошку та інше – 114 тис. грн. Встановлено перший на Сумщині інклюзивний дитячий майданчик у міському парку ім. П.І. Чайковського для дітей із особливими потребами – 186,5 тис. грн.

Майже 4,4 млн гривень було спрямовано на утримання ПДтаЮ. Проведено капітальний ремонт частини фасаду будівлі Дитячої музичної школи ім. П.І.Чайковського – 228 тис. грн.

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

На другому місці в структурі видатків – галузь охорони здоров’я – 27% - 47,6 млн. грн. (разом з коштами спецфонду).

У 2018 році було створено КНП «Тростянецька міська лікарня» та КНП «Тростянецький центр первинної медичної допомоги».

«Тростянецька міська лікарня». У 2018 році на утримання лікарні мали лише 36,2 млн грн. при потребі 42 млн грн. Довелось піти на жорсткі міри, аби утримати лікарню та знайти решту коштів. При цьому міська рада вирішила зайнятись модернізацією відділень лікарні: відмовились від поточних ремонтів, перейшли до капітальних, з заміною оснащення та меблів. Проведено ремонт та переоснащення терапевтичного відділення за 2,7 млн грн.

В оновлення та розвиток міської лікарні загалом було вкладено 6,4 млн. грн. бюджетних коштів. Ще 1, 7 млн. грн – фінансування медичних програм.

Протягом 2018 року придбано біохімічний та імуноферментний аналізатор крові – 764 тис. грн. (кошти громади), гематологічний аналізатор крові – 228 тис. грн. (благодійна допомога), 2 новітніх мікроскопи та центрифугу (кошти громади); прокладено Інтернет мережу, забезпечено вільний доступ пацієнтів до безкоштовного Wi-Fi. – 197,8 тис. грн.

«Тростянецький центр первинної медичної допомоги». За 2018 рік підписано 19 873 декларації з пацієнтами, це 91% від населення Тростянецької ОТГ. Впроваджено медичну інформаційну систему eHealth.

Прокладено Інтернет мережу, забезпечено вільний доступ пацієнтів до безкоштовного Wi-Fi. Придбано 15 комп'ютерів та 11 ксероксів – 294,2 тис. грн. Замінено вікна на енергозберігаючі - 40 тис. грн. Придбано 5 сумок-укладок для сімейних лікарів – 45,7 тис. грн.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Не менш важливим завданням на минулий рік було забезпечити населення пільгових категорій безкоштовним транспортним перевезенням.

Придбано 2 автобуси – 1,7 млн грн. За 2018 рік соціальним автотранспортом було перевезено 145 717 пасажирів, із яких 83 894 особи (у 2017 році цей показник був біля 30 тисяч осіб) - пільговики.

Введено в дію Картку мешканця Тростянецької ОТГ. Забезпечили перевезення мешканців віддалених мікрорайонів Радомля, Перекалки та сіл громади - Зарічне, Лучка, Кам’янка, Кам’янецьке.

Для участі дітей у спортивних та культурно-мистецьких заходах придбано мікроавтобус – 2,2 млн грн.

Розповідаючи про соціальний захист, міський голова, зокрема, зазначив, що 735 тис. грн. було спрямовано на оздоровлення дітей влітку. Ця сума значно більша, ніж було рекомендовано в області. На соціальний захист загалом витратили 3,6 млн грн.

КУЛЬТУРА

Видатки на галузь культури у 2018 році склали 6,5 млн. грн. (4% від усіх видатків), у тому числі на модернізацію та утримання Тростянецької публічної бібліотеки - 1,7 млн. грн.

Проведено 1-й етап капітального ремонту приміщення бібліотеки, з міського бюджету витрачено 407,7 тис. грн.

Створено автоматизовану бібліотечну інформаційну систему (АБІС) та єдиний читацький квиток для всіх бібліотек територіальної громади. Придбано обладнання на суму 285,6 тис. грн. Поповнено бібліотечний фонд 407 примірниками нових видань на суму 36 тис. грн. (благодійна допомога пані Sybylle Strack-Zimmermann, правнучки цукрозаводчика Кеніга).

Краєзнавчий музей об’єднали з Культурно-дозвіллєвим комплексом, створивши Музейно-виставковий заклад. Клубні заклади протягом року були профінансовані на суму 2,3 млн грн.

Культурно-мистецькі заходи обійшлися громаді у 1,9 млн грн. На фестивалі Стара фортеця та Схід рок кошти не витрачались, вони проводяться за рахунок проданих квитків. Виключенням є лише Чайковський Фест, який міська рада співфінансувала разом з Міністерством культури.

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ

На утримання галузі у 2018 році з бюджету міста було витрачено 5,2 млн грн. (3% від суми видатків міського бюджету).

Створено «Спортивний клуб «Академія спорту». Залучено тренерів-професіоналів. Збудовано футбольне поле по вул. Шевченка зі штучним покриттям – 1,4 млн грн. (із них 720 тис. грн. - кошти міського бюджету).

Серйозні роботи у минулому році почались з реконструкції стадіону та його повної модернізації. Починається будівництво тренувального поля 60х40 зі штучним покриттям. На розгляді у Сумській ОДА проект повної реконструкції стадіону. Є надія на державне фінансування.

Капітальний ремонт тенісного корту в парку ім. П.І. Чайковського – 481 тис. грн. Завершено будівництво волейбольного майданчика - 386 тис. грн.

Вдало проведено Нескучний ВелоFEST, Всеукраїнські змагання з літнього біатлону, Зимові змагання із біатлону.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

15,4 млн грн (разом з коштами спеціального фонду у розмірі – 2,8 млн грн)  (9%). статутний фонд комунальних підприємств поповнено на 7,4 млн грн.: придбано 3 мікроавтобуси (один для перевезення дітей), нові насоси на очисні мережі.

Капітальний ремонт та якісне обслуговування об’єктів ЖКГ протягом 2018 року коштували бюджету 12,2 млн грн. На ремонт покрівель, водогонів, каналізації, електромереж, облаштування прибудинкових територій було витрачено 1,2 млн. грн.

Капітальний ремонт житлового фонду – 1032 тис грн. Інші ремонтні роботи – 575 тис грн.

Проведено капітальний ремонт покрівель (1567 м.кв.) по вулицях: Миру, 13; Машинобудівна, 15; Шевченка, 7; Машинобудівна, 12; Сосновий бір, 18. Проведено заміну каналізаційних мереж – 299,5  м.п. в будинках по вулицях: Сосновий бір, 21; Покровська, 2а; Кеніга, 42.

Виконано ремонт у 34 під’їздах. Результати впровадження програми енергозбереження: 797 під’їзних світильників, 192 вуличних ліхтарів. Це найбільша кількість за всі роки. Результати впровадження проекту – зекономлено електроенергії на 726 361 грн.

Проведено заміну водопроводів – 88,2 м. п. в будинках по вулицях: Миру 23, 3; Л. Татаренка 5а; Сосновий бір, 9.

Водопостачання та водовідведення. Проведено капітальний ремонт насосного обладнання – 64,3 тис. грн. Придбано насосне обладнання на суму – 196,6 тис. грн. Придбано автомобіль – 199,5 тис. грн. Придбано снігоочисний відвал на автомобіль МАЗ вартістю - 150,0 тис. грн. Проведено гідродинамічну очистку каналізаційних мереж протяжністю 1795 м. на суму – 150,0 тис. грн.

Здійснено заміну мережі водопостачання – 1070 м.: башта Рожновського в с. Зарічне по вул. Вєдяєва, 1; вул. Благовіщенська, 32; вул. Відродження, 2а; водозабір по вул. Л.Татаренка; вул. Кеніга, 13; вул. Вознесенська, 20-24; вул. Трикутна; вул. Машинобудівна, 16; вул. Миру, 28А; вул. Шевченка, 120, 120В; вул. Славгородська, 86; вул. Енергетиків, 14.

Ремонт та будівництво доріг

Загальна площа відремонтованих доріг склала 11 100 м. кв. Загальна вартість робіт 4,4 млн грн. Ремонт дороги вул. Радомлянська 1 850 кв. м. – 952,4 тис. грн. Ремонт дороги вул. Гаївська 2 150 кв. м.– 940 тис. грн.; вул. Зарічна, вул. Енергетиків, вул. К. Левадної, вул. Л. Татаренка 3а, вул. Кеніга (стадіон), вул. Л. Татаренка 9а. На ямковий ремонт – витратили 713 тис грн.

Проведено грейдування доріг на суму – 36,1 тис. грн. Здійснено підсипку вулиць щебенем та будівельним матеріалом вулиць 1 045,4 м. куб. на суму 358,7 тис. грн.  Проводилися роботи по підсипці доріг піщано-сольовою сумішшю на суму 134,6 тис. грн. Проведено очищення доріг від снігу на суму 182,5 тис. грн.

Благоустрій – 11, 9 млн. грн.

Встановлено 6 дитячих та спортивних майданчиків по вулицях: Радомлянська, Б.Хмельницького, Набережна, Центральна (с.Лучка), Вєдяєва (с.Зарічне), Гагаріна, (с.Кам’янка) загальною вартістю 420,2 тис. грн.

Площа побудованих тротуарів склала - 1028 м. кв. Загальна вартість робіт - 636,2 тис. грн. Вул. Л. Татаренка, вул. Миру.

На благоустрій прибудинкових територій в рамках Програми «Комфортний двір» з міського бюджету витрачено 739,8 тис. грн.

Вуличне освітлення. Встановлено 109 нових ліхтарів по місту. Замінено 611 ламп.

ТРК «Тростянець»

На ремонт приміщення редакції, теле та радіо студій, кабінетів, придбання обладнання було витрачено майже 1 млн грн. Але, на думку міського голови, ці кошти варті того:

- Створили власну телерадіокомпанію, аби протидіяти фейковим новинам сусідньої держави, які намагаються підірвати довіру до успішного майбутнього розвитку українських громад і держави в цілому. Інформацію про успіхи нашої ОТГ треба нести людям, які залишились у населених пунктах поза ОТГ, а це біля 7 тис осіб! Не орієнтуючись у новинах та зволікаючи щодо приєднання, щороку села втрачають біля 8 млн на благоустрій їхніх сіл.

ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ

На 2018 рік міською радою було виділено на 7 квартальних комітетів по місту – 1,4 млн грн. Бюджет Кам’янського та Зарічненського старостинських округів - 5,7 млн грн. із них на благоустрій – 1,3 млн грн.

Кам’янський старостинський округ

Проведено ремонт автомобільної дороги Люджа-Кам’янка – 1 млн грн. та через село Кам’янка – 10 млн грн. Проведено благоустрій парку відпочинку – 76,7 тис. грн. Встановлено дитячий та спортивний майданчики – 142,7 тис. грн. Проведено ремонт приміщення бібліотечної філії – 100 тис. грн. Встановлено 33 ліхтарі та замінено 46 ламп вуличного освітлення – 98,2 тис. грн. Проведено підсипку доріг щебенем, ямковий ремонт, чищення шахтних колодязів, спилення аварійних дерев та ін. – 150 тис. грн.

Зарічненський старостинський округ

Проведено ямковий ремонт дороги до с. Лучка – 500,0 тис. грн. Проведено ремонт дороги в с. Лучка по вул. Центральній – 160 м.п. – 192,0 тис. грн. Проведено ремонт водонапірної башти Рожновського в с. Зарічне – 65 тис. грн. Встановлено 13 ліхтарів та замінено 47 ламп вуличного освітлення – 65,8 тис. грн. Встановлено дитячий та спортивний майданчики – 70,2 тис. грн. Встановлено автобусні зупинки – 20,0 тис. грн. Проведено підсипку доріг щебнем, ямковий ремонт, чищення шахтних колодязів, спилювання аварійних дерев та ін. – 148 тис. грн.

Почали процес виготовлення генеральних планів Кам’янки та Зарічного.

ЗАЛУЧЕННЯ ГРАНТОВИХ КОШТІВ

Протягом 2018 року було подано 72 проекти на суму 94,1 млн грн. Перемогу отримали 21 проект на загальну суму 24,2 млн грн. На розгляді грантової комісії знаходяться 29 проектних заявок на загальну суму 40,6 млн грн.

 2018 рік став роком старту, якщо говорити про відновлення та відбудову чи реконструкцію ряду об’єктів: підготовано проектну документацію на реконструкцію стадіону та будівництва футбольних полів, ремонт школи №5, ремонт ХАБу (колишня їдальня заводу ЕПП, отримали кошти від ЄС на подальшу реконструкцію даного об’єкту), реставрацію Круглого двору та Палацу Голіцина, вуличному освітленню міста. Завдяки напрацюванням минулого року, перейшли до питання виготовлення документації на відбудову спортивної бази «Нескучне».

ДОСВІД ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ ГРОМАДИ СЕРЕД КРАЩИХ ПРАКТИК

За результатами конкурсу Мінрегіонбуду за підтримки Ради Європи «Кращі практики місцевого самоврядування» Тростянецька громада у 2018 році здобула: перше місце за впровадження практики «Центр безпеки громадян - запорука безпечної громади»; друге місце за впровадження практики «Сучасна районна лікарня».

Тростянецька ОТГ займає І-ше місце по кількості чиновників, які працюють у апараті міської ради, витрачаючи на їхнє утримання менше 10% міського бюджету (хоча в інших  ОТГ є випадки до 48%).

Як зазначив міський голова, разом із командою працюватимуть і далі, вивчаючи та втілюючи у життя в громаді кращий європейський досвід.

У 2018 році продовжувались налагодження міжнародного партнерства Тростянецької ОТГ з європейськими містами: розпочато співпрацю з містом Bystřice nad Pernštejnem (Чехія).

Минулий рік став вдалим стартом для Тростянецької ОТГ, досягнуте у 2018 році стане запорукою ще вдалішого 2019 року, на який заплановано реалізувати значно більший об’єм робіт.

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...