За 2 дні до зими... Укргідрометеоцентр повідомив про можливі грози та град на Сумщині!
29.11.2021 09:21

Український гідрометеорологічний центр повідомив:

"Друзі, ми отримали від вас запитання, яким чином в такий пізній осінній час в Україні можуть спостерігатися грози, адже вони є типовими явищами саме теплого періоду року. Так от, це справді можливо, при специфічній синоптичній ситуації..."

Детальнішу специфіку виникнення пізніх осінніх гроз розповів синоптик Ігор Кибальчич:

"Цікава синоптична ситуація вимальовується на 29 листопада в Україні. Із районів Балканського півострова очікується вихід активного південного циклону "Benedikt", який зумовить помірні, місцями значні дощі, а у південних, центральних, східних областях, та на Сумщині вони будуть супроводжуватися грозами, місцями дрібним градом та шквалистим посиленням вітру. Незважаючи на кінець листопада, атмосфера у теплій, південно-східній частині циклону буде нестійкою та насиченою вологою, оскільки повітря матиме середземноморське походження. Тому на один день ми "зануримося" у літо, оскільки температури також будуть аномально високими як для цієї пори року: вдень +10…+15 °С, місцями у південних областях та Криму до +16…+18 °С. В західних областях протягом доби температура коливатиметься в межах +1…+6 °С.

Слід зазначити, що піздньоосінні грози спостерігаються в Україні майже щороку. Наприклад, 12 листопада 2017 р. в більшості областей Лівобережжя проходили інтенсивні грози у супроводі граду та шквалів до 20 м/с. Але внаслідок потепління клімату, активні процеси літнього типу будть повторюватися все частіше у холодне півріччя. Класичною ситуацією для виникнення гроз у холодний сезон є теплі сектори активних південних циклонів, та іх холодні фронти з високую швидкістю пересування. Нижче на карті жовтим коліром позначені області, де існує ймовірність виникнення грозової діяльности".

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...