Як Тростянецька громада готується до найскладнішої зими
17.11.2022 15:13

Які першочергові завдання ставить перед собою міська влада Тростянецької громади сьогодні, перед початком зими в умовах воєнного стану? Про це йшла мова на прес-конференції, яку провів міський голова Юрій Бова для журналістів ТРК «Тростянець».

«Тростянецька міська влада робить все, щоби максимально швидко відновитися. Це сьогодні головне завдання яке стоїть перед нами. В першу чергу ми турбуємося про житло - говорить міський голова. – Протягом літа фахівцями міської ради проведено величезну роботу по обстеженню кожного будинку, кожної квартири, які зазнали ушкоджень. Загалом це 1500 будинків та квартир. Зібрані дані передано до благодійних фондів та організацій, з якими налагоджено співпрацю».

Гарна новина надійшла від міжнародного фонду «Save the Children». Фондом відібрано 501 тростянецьку родину, з загальної кількості Актів обстежень, наданих Тростянецькою міською радою. Цим родинам буде виплачуватися фінансова допомога на ремонтування свого житла. «Це переважно родини, які належать до соціально вразливих верств населення. Ще одна умова – їх будинки підлягають ремонту, а не є зруйнованими вщент, - зауважив Юрій Анатолійович. - У залежності від пошкоджень, найбільший розмір компенсації – 150 – 180 тисяч гривень для здійснення ремонту будинку власними силами. Щодо повністю зруйнованих будинків, маємо домовленість з цим фондом про продовження співпраці весною 2023 року».

Важливими заходами для відновлення людського житла запам’ятався минулий тиждень: до Тростянця прибули дві партії вікон від держави, які були замовлені ще влітку. «Тростянецька громада дочекалася своєї черги. Вікна доставили наприкінці осені, а не раніше, тому що заводи по їх виготовленню мають велике виробниче навантаження, - пояснив міський голова. - Перша фура вмістила 356 вікон для тростянчан».

Допоміг з віконними конструкціями Тростянецькій громаді й Люксембурзький Червоний Хрест: надійшло 67 вікон на 40 домоволодінь.

Великий обсяг робіт здійснено по видачі будівельних матеріалів для відновлення будинків. Загалом вже надано громадянам 8000 листів шиферу. На минулому тижні шифер надходив від Люксембурзького Червоного Хреста та Сумської ОВА.

«Жителям громади, будинки яких мають значні пошкодження покрівлі, рекомендуємо проводити ремонтні роботи весною, замінивши шифер на металопрофіль. До нашої громади Надійшло 933 м2 металопрофілю. Загалом ми вже видали населенню 70 000 цегли зі 100 000, яка надійшла. В наявності є цемент».

«Працюємо над тим, щоб забезпечити кожен водозабор, кожну котельню, кожен навчальний і медичний заклад дизельними генераторами. На 80% заклади вже ними забезпечені. Проводимо підготовчу роботу, щоб надавати в школах прихистки для людей у разі форс-мажорних ситуацій, тобто готуємося до найгіршого сценарію. Міські школи № 1, 2, 3, 5, у разі необхідності, будуть переобладнані на пункти тимчасового перебування людей, де кожен зможе зігрітися, переночувати, побути кілька діб, харчуватися.», - говорив міський голова.

Варто загадати про благодійну допомогу від давніх друзів й партнерів нашої громади пані Сибилли Страк-Циммерман та її родини – 50 тисяч євро. Ці кошти надійшли на рахунок БФ «Доброта». Вони використовуються для облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб. Житло для переселенців готують в готелі «Елегія» (5 поверх), в будинку по вул. Кеніга, 7, у селах Солдатське, Мартинівка, Дернове. «До міської ради вже звернулося 60 внутрішніх переселенців, які потребують житла. Загалом ми можемо надати прихисток 200 людям», - зазначив міський голова.

Говорячи про ремонтні роботи, Юрій Анатолійович наголосив на важливості здійснення ремонту колектору по вулиці Відродження: «Роботи виконуються за державні кошти підрядним підприємством, залученим Сумською ОВА. Будівельники працюють щоденно, тож й маємо надію, що проблему з відводом каналізаційних стоків з усього центру Тростянця буде усунуто».

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...