Як громада збирала гроші на лікарню
06.01.2019 10:10

Наразі в Україні триває процес реформування медичної галузі й одним з етапів якого є створення госпітальних округів. Госпітальні округи створюються для впорядкування мережі медзакладів, які надають людям спеціалізовану медичну допомогу. У кожному госпітальному окрузі буде принаймні одна лікарня інтенсивного лікування, оснащена всім необхідним обладнанням, щоб надавати спеціалізовану медичну допомогу цілодобово.

Одним із найпопулярніших міфів цієї реформи звучить наступним чином - внаслідок створення госпітальних округів закриватимуть лікарні. Ніхто лікарні не закриватиме. Мова може йти про їх перепрофілювання. Тобто замість малопотужних, мало завантажених, погано оснащених лікарень будуть створені інші медичні заклади (центри реабілітації для тисяч учасників АТО, діагностичні центри, хоспіси тощо). А кращі на даний час лікарні будуть додатково технічно та кадрово підсилені, щоб кожен мешканець округу мав можливість отримати якісну медичну допомогу.

У Сумській області планується створити 6 госпітальних округів із центрами в Сумах, Романах, Глухові, Конотопі, Охтирці та Шостці. Саме до Охтирського госпітального округу за планами має увійти Тростянецький, Охтирський та Велико Писарівський райони.

План-схема формування госпітальних округів у Сумській області

1 січня 2018 року зі створенням Тростянецької ОТГ центральна районна лікарня перейшла на баланс міста й міська влада прийняла важливе рішення боротись за лікарню й спробувати зберегти її в тій кількості ліжко-місць та лікарського персоналу, який є сьогодні. Адже головною умовою для державного фінансування медичного закладу є його відповідність табелю оснащення Міністерства охорони здоров’я.

Першим кроком став повний аналіз штатного розпису лікарні й прибирання з нього всіх надуманих посад без скорочення лікарського персоналу, що дало економію бюджетних коштів у 2018 році близько 2 млн. грн.. Далі було прийнято рішення не займатись косметичним ремонтом по всій лікарні й розмазуванням коштів, а капітально ремонтувати одне відділення. Самі лікарі на загальних зборах вирішили, що першим має стати терапевтичне відділення. Ремонтні роботи розпочалися на початку літа й паралельно велась активна робота по входу лікарні в наступний етап медичної реформи. Для лікарів було придбане необхідне комп’ютерне обладнання, по всій лікарні був встановлений Wi-Fi.

8 вересня 2018 року було відкрито повністю оновлене терапевтичне відділення. У кожну палату був встановлений індивідуальний душ, туалет, телевізор, холодильник, нові функіональні ліжка з підйомним головним кінцем, кнопкою виклику медичного персоналу, усі плати розраховані на 3-4 пацієнти. Для медичного персоналу була оснащена кімната відпочинку, а також палата інтенсивної терапії. Оновлене терапевтичне відділення вже зараз може входити в 2-й етап реформи й переходити на пряме фінансування із Національною службою здоров’я, адже повністю відповідає табелю оснащення.

Відремонтоване терапевтичне відділення 
Відремонтоване терапевтичне відділення 

Одним із важливих напрямків для збереження лікарні є оснащення її медичним обладнанням і якісне функціонування лабораторії. Це питання, особливо, актуальне в Тростянецькій ЦРЛ, адже частина обладнання ще 1970-80 років випуску. У 2018 році були задіяні всі можливо варіанти пошуку коштів на оновлення медичного обладнання. Тростянецька міська рада (2 млн. грн.) разом із Сумської облдержадміністрацією (2 млн. грн.) придбали новий рентген апарат, який вже приїхав у лікарню, міська рада проводить капітальний ремонт у рентген кабінеті, «Приватбанк» подарував лікарні автоматичний, гематологічний аналізатор крові (220 тис. грн.), а також була запущена краундфандінгова програма для придбання біохімічного та імуноферментного аналізатору крові. Кампанія зі збору коштів розпочалася в жовтні й триває досі. До збору коштів долучились приватні підприємці, підприємства міста та району, художники які надали свої роботи для благодійного аукціону, трудові колективи установ та підприємств, жителі міста. Станом на 01.01.2019 року було зібрано 673 тис. грн. з них ще в грудні лікарні було перераховано 649 тис. грн. на закупівлю біохімічного аналізатора крові, два мікроскопи та центрифуга. Наразі громада продовжує збір коштів на придбання нового УЗД апарату (1,7 млн.грн.). Половину коштів на нього дасть Облдержадміністрація. 

Благодійні внески на потреби Тростянецької ЦРЛ 
Біохімічний аналізатор крові встановили в лабораторії ЦРЛ 

Робота яка була проведена у 2018 році в Тростянецькій ЦРЛ була високо оцінена під час нагородження переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» який проводить Мінрегіонбуд разом із Радою Європи. Віце-прем’єр міністр Геннадій Зубку зазначив, що Тростянець дуже правильно розуміє медичну реформу яка відбувається в країні й рухається на крок вперед від неї.

2019 рік стане продовженням започаткованих змін у Тростянецькій лікарні. Міська влада вже публічно озвучила головні пріоритети в наступному році.  «Продовжуємо капремонт в лікарні. Пологове, гінекологічне та неврологію повністю оновити, як терапію. Також створити окреме відділення профоглядів, щоб не перемішувати хворих і здорових в приміщенні лікарні. Відкрити сучасний рентген кабінет. Закупити всім лікарям поліклініки комп'ютерну техніку. Розпочати ремонт і заміну вікон в інфекційному відділенні. А головне - провести термомодернізацію всього п'яти поверхового стаціонару вартістю 15,5 млн. грн., що дасть можливість економити на споживанні тепла близько 2,5 млн. грн. в рік» - сказав міський голова Юрій Бова.

УЗД апарат 

 

 

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...