У Тростянецькій громаді пройшли заходи по вшануванню жертв голодоморів.
27.11.2021 19:23

День пам’яті жертв Голодоморів традиційно відзначається кожну четверту суботу листопада. Найтрагічнішою сторінкою в історії України є Голодомор 1932-33 років.

Сьогодні здійснили об’їзд пам’ятних знаків, могил, де поховані наші земляки - невинні жертви штучного голоду, секретар Тростянецької міської ради Наталія Ковальова, керуюча справами апарату Тростянецької міської ради Алла Біловол, заступник міського голови Максим Синявін, громадський діяч, дитина війни Анатолій Заяц.

Тростянчани вшанували пам'ять жертв голодоморів хвилиною мовчання та здійснили ритуал покладання композицій з пшеничних колосків, калини та живих квітів до могил та пам'ятного знаку "Жертвам голодомору 1933-го в дні 60-річчя всенародної трагедії від тростянчан", що на цвинтарі по вул. Пам'яті.

Нагадаємо, до сьогодні немає точної кількості жертв, що померли внаслідок штучно організованого голоду. Але трагічна цифра вражає своєю жорстокістю. Мільйони людських життів Україна втратила через геноцид 1932-1933 років, масових штучних голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. Голодомор став справжнім геноцидом української нації – він спричинив загибель мільйонів українців, завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь.

Архівні акти про запис у графі «причина смерті – українець» яскраво відображають масштаби трагедії українського народу. Це помста за спротив, за прагнення жити вільно, працювати на власній землі, ростити хліб, народжувати дітей у любові і добрі.

Важка статистика – половина загиблих внаслідок Голодомору − діти та підлітки. За даними Українського інституту національної пам’яті, Голодомор 1932−1933 років забрав життя орієнтовно 1,5 мільйона дітей віком до 10 років. Ціле вимерле покоління юних українців не виросло, не народило дітей.

Тростянецька міська рада

 

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...