У Кролевецькій лікарні припинило роботу пологове відділення
25.01.2022 12:28

Таким було б і "майбутнє" пологового відділення Тростянецької міської лікарні? Можливо, якби міська рада, за ініціативи міського голови Юрія Бови, завчасно не взялась його модернізувати - так би й сталось...

З нового року пологове відділення у Кролевецькій лікарні не працює  Торік там народилося 20 немовлят, одне з них померло. Не оплачувати послуги тих відділень, де народжується менше, ніж 150 дітей на рік - така нова умова Національної служби здоров’я України.

З нового року договори щодо надання медичної допомоги при пологах укладаються з тими закладами у яких у період з 1 квітня до 30 вересня 2021 року надали допомогу щонайменше 75 породіллям.

За словами директорки Північного міжрегіонального департаменту національної служби здоров`я України Вікторії Мілютіної, вимога сформована таким чином, щоб найбільш захистити жінку і новонародженого. Тому що саме пологи залежать від кваліфікації лікаря, а кваліфікацію треба підтримувати.

Через це на Сумщині не працюватиме пологове відділення у Кролевці. Там за минулий рік народилося 20 дітей, одна дитина померла, розповів головний лікар закладу Сергій Побивайло. За його словами, робота пологового відділення взагалі призупинена останні пів року.

Чверть немовлят, які народжуються у відділеннях з малою кількістю пологів на рік виходжують у відділенні інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні, говорить його завідувачка Людмила Юсюк. Також це пов’язано із нестачею лікарів потрібної кваліфікації.

Щодо пологового відділення тростянецької місьої лікарні, там торік побачили світ 194 дитини! У Трсотянці народжували жінки з Тростянецької та Боромлянської ТГ, Охтирки, Лебедина, Великої Писарівки, Краснопілля, Сум, Ромнів, Шостки, Києва, Харкова та Котельви. Медичний заклад і цьогоріч запрошує породіль народжувати в нашому пологовому відділенні, де з радістю зустрінуть та нададуть кваліфіковану медичну допомогу.

Наразі на Сумщині функціонує два пологовібудинки в Сумах та шість відділень у лікарнях в районах – це Шостка, Ромни,Охтирка, Глухів, Конотоп і Тростянець.

Використано матеріал: suspilne.media

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...