
29 травня в онлайн-режимі відбулося підписання Угоди про побратимство між Тростянецькою міською радою та муніципалітетом міста Сільві - курортного «Перлини Адріатики» в регіоні Абруццо. Документ підписали міський голова Юрій Бова та мер Андреа Скорделла. Співпраця між містами розпочалася ще у липні 2025 року.
Юрій Бова наголосив, що для громади, яка знаходиться за 35 км від ворожого кордону та пережила місяць окупації, це партнерство є проявом щирої поваги та підтримки від італійських друзів. Особливо важливими є напрями оздоровлення та реабілітації дітей, їхнього емоційного перезавантаження.
Міста домовилися про співпрацю у сферах оздоровлення дітей, культури, спорту, молодіжної політики, муніципального управління, енергоефективності та розвитку інфраструктури. Мер Сільві Андреа Скорделла запросив тростянчан до міста та запропонував поділитися досвідом роботи італійської служби з надзвичайних ситуацій.