Сумщина стала першою областю в Україні, де порахували землю
02.08.2021 13:51


Сумщина стала першою областю, з якої стартував проєкт “Vkursi Zemli Ukraine: Цифровізація земель України”, аналітики нарахували в регіоні сільгоспугідь на майже 24 млрд грн.

Про це повідомляється на сайті Сумської ОДА, передає Укрінформ.

“Сумщина стала першою областю, з якої стартував проєкт “Vkursi Zemli Ukraine: Цифровізація земель України” від сервісу Vkursi Zemli, який націлений на збір інформації про сучасний стан землекористування та аналіз ринку”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в процесі аналітичної роботи компанія-розробник використовувала відомості державних реєстрів та кадастрів, супутникові знімки та накопичену впродовж останніх років експертизу проведення земельного аудиту.

За даними дослідження “Vkursi Zemli Ukraine. Сумська область”, Сумщина – 16-та за розміром область України із загальною площею 23 834 кв. км. Половину цієї площі займають землі сільськогосподарського призначення: на кожного сільського жителя припадає по 3,7 га. Понад 77% с/г земель знаходяться в оренді. Розораність Сумської області (51,4%) є нижчою, ніж загалом по Україні (59%).

Згідно з даними нормативної грошової оцінки (НГО), сумарна вартість сільгоспугідь Сумщини становить майже 24 млрд грн. Найдорожчі землі коштують понад 25 тис. грн/га, найдешевші – до 10 тис. грн/га.

Не всі земельні ділянки державної та комунальної власності офіційно передані в оренду, а відомості про це внесені до державних реєстрів. Таких на Сумщині – 100 тис. га. Передача їх в оренду могла би приносити місцевим бюджетам до 320 млн грн щорічно.

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...