Шизофренія або роздвоєння особистості. Що с цього приводу радять лікарі
09.04.2021 16:27

Сьогодні у Тростянці склалася смішна і в той же час абсурдна ситуація. Поляковський протягом двох хвилин на 100% змінив свою думку. Спочатку яро відстоюючи позицію "щодо необхідності закрити тростянецьку телерадіокомпанію" із відповідним голосуванням, а вже через хвилину підтримав призначення директора телерадіокомпанії на посаду проголосувавши - ЗА. Така поведінка дуже схожа на роздвоєння особистості, тому ми вирішили детальніше розказати про цю хворобу й, що радять лікарі. 

Множинна особистість — психічний феномен, за якого людина володіє двома або більше різними особистостями, або еґо-станами. Кожна альтер-особистість у такому випадкові має власні патерни сприйняття та взаємодії з довкіллям. Людям з множинною особистістю ставлять діагноз «дисоціативний розлад ідентичності», або «розлад множинної особистості». Таке явище відоме також під назвою «розщеплення особистості» та «роздвоєння особистості».

Найчастіше зустрічається підхід до лікування розладу множинної особистості, який полягає в полегшенні симптомів, аби забезпечити безпеку індивіда, й в реінтеграції різних особистостей в одну ідентичність, яка добре функціонує. Лікування може відбуватися з використанням різних видів психотерапії — когнітивної психотерапії, сімейної психотерапії, клінічного гіпнозу тощо.

З певним успіхом використовується інсайт-орієнтована психодинамічна терапія, яка допомагає перебороти отриману травму, відкриває конфлікти, які визначають потребу в окремих особистостях, та виправляє відповідні захисні механізми. Можливим позитивним результатом лікування є забезпечення безконфліктних стосунків співпраці між окремими особистостями. Терапевтові рекомендується з рівною повагою ставитися до всіх альтер-особистостей, уникаючи ставати на чию-небудь сторону у внутрішньому конфлікті.

Медикаментозна терапія не дозволяє добитися помітних успіхів й носить виключно симптоматичний характер; не існує жодного фармакологічного препарату для лікування самого дисоціативного розладу ідентичності, але деякі антидепресанти використовуються для полегшення супутніх депресій та тривоги

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...