Що необхідно знати про програму «Доступні ліки»
02.01.2019 14:00

Другий рік поспіль ця програма діє в Україні, і в тому числі на Сумщині. У 2018 році урядовою програмою скористалося понад 300 тисяч жителів області. Як відомо її механізм передбачає виписку пільгових рецептів для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет другого типу.
До програми увійшли тільки монопрепарати — ті, які містять одну діючу речовину. Комбінованих форм (коли в одній таблетці є дві або три діючі речовини) у програмі немає. Реєстр препаратів, зокрема, включає інформацію про міжнародну непатентовану назву, торговельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати. Реєстр доступний на сайті МОЗ України.
У 2018 році область отримала 28 мільйонів 400 тисяч гривень, що пропорційно були розподілені між районами та містами області, і жителі Сумщини могли скористатися цією програмою.
У переліку «Доступних ліків-2019» значиться 261 найменування. Це – на 22 препарати більше, ніж було минулого року. Безоплатно надаються лише 59 препаратів, решта – з невеликою доплатою.
Як повідомив Сергій Бутенко, начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації, дія програми триватиме і у 2019 році, але в держбюджеті на наступний рік передбачено для Сумщини лише 7 мільйонів гривень. Це пояснюється тим, що з 1 квітня буде змінено концепцію фінансування програми. Тобто, ми вже не укладатимемо договори з аптеками, це робитиме Національна служба здоров’я України. Оновлена схема має зняти низку проблем для пацієнтів, які проживаючи в одному районі, відтепер зможуть купити ліки в іншому районі. Адже кошти будуть відраховуватися адресно – до аптек.
Щоб отримати ліки за програмою, пацієнт повинен звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта й отримати правильно виписаний рецепт.
Лікар виписує пацієнтові рецепт на лікарський засіб, вказуючи його міжнародну непатентовану назву. Потім пацієнт обмінює рецепт на ліки в аптеці з позначкою «Доступні ліки».
Важливо, що програма «Доступні ліки» спонукає пацієнтів систематично відвідувати лікарів. Це дає можливість лікарям первинної ланки контролювати перебіг хронічних захворювань, своєчасно коригувати лікування та запобігати можливим ускладненням.

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...