Рятувальники закликають бути особливо обережними з настанням спекотної погоди
05.04.2019 13:57

За І квартал 2019 року в Тростянецькому районі взято на облік 10 пожеж, у 2018 році за аналогічний період сталося 9 пожеж. Внаслідок пожеж у 2019 році загинула одна особа, (2018 рік – трагічних випадків не було). Прямі матеріальні збитки від пожеж склали близько 678 тис. грн. Вогнем знищено та пошкоджено 4 (чотири) будівлі та споруди, одиниць авто техніки – 1). Підрозділами району на пожежах було врятовано матеріальних цінностей на суму орієнтовно 0,5 млн. грн.

Найбільше пожеж в Тростянецькому районі виникло в:
м. Тростянець – 7 пожеж;
Білківській сільській раді - 2 пожежі;
Боромлянській сільській раді – 1 пожежа;
Також з настанням спекотної погоди дуже гостро стає питання щодо пожеж пов’язаних зі спалюванням сухої трав’яної рослинності. Головною причиною виникнення таких загорань є людська недбалість і недотримання елементарних правил протипожежної безпеки.

Під час загорання сухої трави полум’я може перекинутися на житлові будинки та інші споруди, завдавши при цьому значних матеріальних збитків. Разом із тим, такі пожежі завдають непоправної шкоди довкіллю, знищуючи родючий шар ґрунту. Страждають у подібних ситуаціях і люди, змушені вдихати токсичний дим, що містить сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів. Осередком потенційної пожежі можуть стати й ліси, через недбалість людей, які відпочиваючи не слідкують за розпаленим багаттям.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу - тягне за собою адміністративну відповідальність. Порушникові загрожує накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів (170-340 грн.) і на посадових осіб - від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.).

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...