Рада планує спростити механізм набуття прав на земельні ділянки
26.01.2022 11:47


Верховна Рада прийняла у першому читанні проєкт закону про спрощення механізму набуття прав на земельні ділянки с/г призначення.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Зазначається, що проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення положень стосовно вчинення нотаріальних та реєстраційних дій в процесі набуття прав на земельні ділянки” (№ 6199) у першому читанні підтримали 249 депутатів.

Згідно з текстом пояснювальної записки до законопроєкту, завданням законопроєкту № 6199 є спрощення процедури переходу права власності на невеликі земельні ділянки сільськогосподарського призначення, а також спрощення та здешевлення процедури набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Після прийняття законопроєкту у другому читанні буде внесено зміни до Земельного кодексу України, законів «Про оренду землі», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

У міністерстві пояснюють, що процедура набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, яка діє на сьогодні, є доволі складною. Адже вона передбачає проведення перевірки нотаріусом набувача такого права численних вимог законів до власника таких земельних ділянок. У середньому така процедура триває 1–2 тижні та збільшує нотаріальні витрати.

Особливо гострою ця проблема є для продавців та покупців невеликих земельних ділянок під садівництво та земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, розташованих у межах населених пунктів. Такі ділянки не мають високої вартості, але мають підвищені витрати при оформленні договору.

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...