Про нас пишуть: «У Тростянці хочуть побудувати біатлонний стадіон рівня чемпіонату світу»
13.01.2021 09:27

Глава Тростянецької ОТГ Юрій Бова в ефірі суспільного розповів про проєкт нового біатлонного стадіону і про допомогу держави, яку вони хочуть отримати на реалізацію проекту, пише biathlon.com.ua.

«На жаль, коронавірус впливає на багато сфер життєдіяльності, в тому числі і на біатлон, в тому числі і на міста. Бюджети 2020 були дуже скромні по всіх населених пунктах, в тому числі і у нас. Ми фактично призупинили діяльність у цьому напрямку, в першу чергу, чекаючи сьогодні підтримки держави. Нам необхідно, щоб держава сказала чітко свою позицію: треба розвивати в Сумській області базу серйозного рівня, або, все ж, треба, щоб вона була, скажімо так, локального рівня? І тоді ми будемо рухатися якось своїм шляхом або разом з державою.

Створено концепцію сучасного біатлонного центру, де можна буде приймати і чемпіонат світу, і будь-які змагання європейського рівня. Звичайно, до цього треба йти приблизно чотири роки, і сам проект розрахований на чотири етапи. Найближче, що можемо зробити дуже швидко - це переорієнтація згідно з усіма правилами стрільбища і, в принципі, через рік-два можна приймати чемпіонати України на дуже якісному рівні, не гірше, ніж в Буковелі. Але, знову-таки, ми не почули до сьогоднішнього дня конкретику від Міністерства молоді та спорту: треба чи не треба?

Федерація біатлону України говорить, що було б дуже добре, якби був один стадіон в Буковелі, а другий - на рівнині, на Сумщині, зокрема. І як раз по перепадів висот ми схожі на Контіолахті, а також траса у нас дуже схожа. Ми бачили, які проблеми були у наших збірників, коли вони приїхали до Фінляндії, і коли вони на ту контіолахтінскую стіну не могли нормально підніматися. У нас фактично однакові умови і стіни схожі (дві штуки) на трасі. Можливо, це додало б певні тренувальні елементи для наших збірників.

Ми готові: і місто, і депутатський корпус, який сформувався. Чи готові підтримувати і розвивати біатлон на Сумщині? Ми готові швидко зробити необхідні проектні роботи по стрільбищі, по трасі і фактично вже протягом 2021 рухатися далі в його розвитку.

Останні переговори, які були в Міністерстві молоді та спорту, нам дають надію на те, що нас підтримують і включать Тростянець в програму «ТОП-50 спортивних магнітів України». Ми подали всі необхідні документи в міністерство для того, щоб включили кілька об'єктів по Тростянці, тому що це дійсно спортивне місто на Сумщині та, зокрема, на Слобожанщині. Футбол, плавальний басейн, біатлонна база - все поруч в кількох метрах один від одного знаходиться. Це дуже зручно і дає нам певні надії. Але поки не почує депутатський корпус позицію держави ... Нам дуже важко щось самим реалізовувати, адже розуміємо можливості невеликого містечка. У нас бюджет 280 000 000. Так, є бюджет розвитку, який ми готові виділяти - кілька мільйонів на цей напрямок. Але нам потрібна позиція держави. Ми готові бути партнером в цьому проєкті.

За рік можна зробити стадіон повністю, провести на належному рівні змагання, не гірше, ніж в Буковелі провели. А юніори у нас приїжджають вже і зараз, в ці умови, які є. 19-22 лютого у нас відбудуться всеукраїнські змагання. Це молодь, яка буде далі тестувати нашу трасу. Загалом, траси відмінні, все нормально в плані організації - ми не підведемо. Потихеньку розвиваємо готельну інфраструктуру і т.д. Але, якщо ми говоримо про інфраструктуру європейського рівня, до неї треба йти крок за кроком. Ми готові робити такі кроки разом з державою, якщо воно нас підтримає».

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...