Пора в школу, першокласнику!
10.04.2019 11:40

До початку нового навчального року залишилося ще майже півроку. Однак батьки майбутніх першокласників українських шкіл уже цікавляться питаннями того, в який навчальний заклад віддати дитину і які для цього потрібні документи.

Другий рік поспіль набір у перший клас проводитиметься не на конкурсній основі, а за територіальним принципом. Батьки цьогорічних майбутніх першокласників мають подати заяву про зарахування до школи з 4 квітня по 31 травня.

Перед цим потрібно підготувати перелік документів, які потрібно подати до школи: заяву батьків та копія паспорта одного з них; копію свідоцтва про народження дитини; оригінал медичної довідки дитини; документ, що підтверджує місце проживання дитини.

Якщо до першого класу збирається дитина з особливими потребами, її батьки мають надати школі документ (оригінал), який підтверджує стан дитини. Це – висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами чи висновок психолого-медико-педагогічної консультації (за наявності).

КУДИ ЙТИ. Батьки мають право скористатися правом на першочергове зарахування дитини до обраного навчального закладу, якщо майбутній першокласник проживає на його території обслуговування.
Для цього не обов'язково мати реєстрацію місця проживання. Підтвердити фактичне проживання дитини можливо з допомогою паспорта громадянина України одного з батьків, довідки про реєстрацію місця проживання/перебування особи (дитини або одного з батьків), а також виписку з Єдиного державного демографічного реєстру (дитини або одного з батьків), документ, який підтверджує право власності на відповідне житло, документ, який підтверджує право користування житлом (договір найму, піднайму, оренди та інші документи).

У разі, якщо батьки хочуть віддати свою дитину в навчальний заклад, який не обслуговує територію, де проживає майбутній школяр, то потрібно написати заяву у вибрану школу. Однак варто знати, що її розглядатимуть тільки якщо в школі будуть вільні місця.
В першу чергу будуть зараховані першокласники, які не проживають на території обслуговування школи, але в якій вже навчаються старші брати-сестри.

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...