Платна медицина з 1 квітня?
20.02.2020 12:48

Так, якщо ви не уклали декларацію з сімейним лікарем! Радимо якнайшвидше це зробити!!! З квітня доступом до безкоштовної медицини стане медична декларація!

З 1-го квітня 2020 року стартує Програма медичних гарантій. Комплексна система медичного обслуговування буде безкоштовною для громадян України, однак є нюанси, при яких вона може стати платною. Наприклад, якщо людина прийде до лікаря вторинної медичної ланки (спеціаліста вузького профілю – невропатолога, травматолога, отоларинголога і т. д.) без направлення від свого сімейного лікаря (з яким укладено медичну декларацію), в такому випадку прийом лікаря буде платним!

Тож шановані жителі Тростянецької громади, якщо ви ще не уклали медичну декларацію з сімейним лікарем – зробіть це якомога швидше! З 1-го квітня 2020 року без направлення від сімейного лікаря безкоштовно можна буде потрапити на прийом лише до акушера-гінеколога, педіатра, психіатра, нарколога. Так само безкоштовно буде надаватись медична допомога при невідкладних станах.

Про це йшла мова на апаратній нараді, 17 лютого, яку провів Юрій Бова – міський голова Тростянецької ОТГ. Доповідав з вищевказаного питання генеральний директор КНП «Тростянецька міська лікарня» Анатолій Плахтиря. Він зазначив, що з квітня 2020 року принцип «гроші йдуть за пацієнтом» запрацює на всіх рівнях медичної допомоги. Державної субвенції на фінансування «ліжко-місць» закладів спеціалізованої медичної допомоги з 2-го кварталу 2020 року не передбачено.

Нагадаймо, що Програма медичних гарантій охоплює шість видів медичної допомоги: первинну, спеціалізовану амбулаторну, госпітальну, екстрену, паліативну і реабілітацію, а також реімбурсацію лікарських засобів.

Крім того, за інформацією МОЗ, повністю безкоштовною буде допомога під час пологів, зокрема кесарський розтин. Держава оплачуватиме лабораторні та інструментальні дослідження, інтенсивну терапію у разі ускладнень, реанімацію та стабілізацію стану новонароджених, а також підтримку передчасно народжених. Так само безплатною буде допомога людині з інсультом чи інфарктом. Зокрема, не треба буде платити за комп'ютерну томографію, МРТ, ангіографію, екстрені лабораторні дослідження.

- Гроші за надані пацієнтам медичні послуги вторинного рівня – за кожен пролікований випадок - буде перераховувати Тростянецькій міській лікарні Національна служба здоров’я України, - повідомив Анатолій Анатолійович.

Підсумовуючи нараду, міський голова Тростянецької ОТГ Юрій Бова сказав: «Саме людина – пацієнт лікарні з її потребами та інтересами стає сьогодні в центрі системи охорони здоров’я. Щоб безоплатно скористатися переліком медичних послуг Програми медичних гарантій, кожен з нас повинен зробити два простих кроків - укласти декларацію з сімейним лікарем та отримувати направлення до лікарів Тростянецькій міській лікарні, які надають медичну допомогу вторинного рівня. Екстрена допомога буде надана всім без виключення громадянам!».

Світлана Петрівна Лобода, головний лікар Тростянецького центру первинної медичної допомоги (ЦПМД), повідомила:
- На сьогодні з сімейними лікарями Тростянецької ОТГ підписано 20584 декларації. Цей процес триває, зараз активно проводимо роботу з підписання декларацій людьми, які не мають змоги зробити це самостійно у ЦПМД. Задля цього маємо відповідальних осіб, транспорт, ноутбуки. Тож, якщо хтось у місті чи сільській місцевості не підписав декларацію з лікарем, і не має змоги зробити це самостійно, наприклад, якщо людина лежача, чи має проблеми з рухом, працівники Центру готові приїхати додому до неї, у зручний для неї час.

Міський голова Юрій Бова дав доручення Світлані Лободі: посилити контроль щодо питання завершення підписання декларацій з лікарями всіма мешканцями громади та району, аби з 1 квітня всі мешканці Тростянеччини мали доступ до безкоштовної медицини; вивчити питання щодо переведення частини сімейних лікарів у міську лікарню, задля зручності пацієнтів.

С.П. Лобода додала, що зараз декларації з сімейними лікарями Тростянецької ОТГ активно підписують мешканці Солдатської сільської ради, села яких незабаром стануть частиною нашої громади.

Маєте питання щодо підписання декларації з лікарем? Зв'яжіться з працівниками ЦПМД за телефоном 6-12-83 (реєстратура колишньої залізничної лікарні) з 13:00 до 17:00 щоденно, субота з 8:00 до 16:00, неділя з 8:00 до 14:00; 095-584-76-98 (Світлана Петрівна Лобода, головний лікар Тростянецького центру первинної медичної допомоги) – у робочий час. Або прийдіть у зручний для вас час у Тростянецький ЦПМД за адресою - вул. Шкільна, 3.

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...