Патріот чи браконьєр? Сміяна зловили на незаконному вилові риби
23.05.2023 11:33

У Тростянецькому районному суді розглянули кримінальне провадження щодо незаконного добування рибних ресурсів громадянами Сміяном Олексієм та Герасименко Левом.

Відповідно до обвинувального акту Сміян Олексій, маючи на меті незаконне добування рибних ресурсів, вступив у протиправну змову з Герасименком Левом, та в той же день приблизно о 21 год. 30 хв. останні, реалізуючи спільний протиправний намір, за попередньою змовою групою осіб, взяли належні Сміяну О.М. заборонені знаряддя лову – три рибальських сіток з ліски, гумовий надувний човен, ОЗК (гумовий костюм) на належному йому автомобілі «Mercedes Vito» прибули на берег водосховища, розташованого в с. Лісне та встановили у воді водосховища сітки.

Наступного дня знявши раніше встановлені ними три рибальських сітки, в яких вже знаходились 52 рибини (щуки, карасі золоті, карасі сріблясті, краснопірки, лини). Під час того, як вони збирались додому були затримані рибоохоронним патрулем.

Відповідно до висновку судової інженерно-екологічної експертизи водному об’єкту заподіяно істотну шкоду за ознакою добування великої кількості водних біоресурсів під час нересту, а також вилові біоресурсів, що входять до списку тварин, занесених до Червоної книги України.

Зазначені дії Сміяна та Герасименка кваліфікуються за ч. 1 ст. 249 КК України, як незаконне зайняття рибним добувним промислом, яке заподіяло істотну шкоду.

Судом встановлено, що Сміян Олексій та Герасименко Лев обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України, яке відноситься до категорії кримінальних проступків, до кримінальної відповідальності притягуються вперше, щиро покаялися, активно сприяли розкриттю кримінального правопорушення і повністю відшкодували завдані збитки.

У результаті суд задовільнив клопотання обвинувачених Сміяна Олексія та Герасименка Лева про звільнення від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження.

Взагалі ч. 1 ст. 249 КК України карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...