На шляху до об'єднання з Тростянцем. Жителі сіл визначали своє майбутнє
11.02.2020 08:56

У 2020 році завершується реформа децентралізації проведенням восени місцевих виборів на новій територіальній основі об’єднаних громад. Зараз в Україні триває системна робота з підготовки перспективних планів формування територій громад областей. Ці документи стануть основою адміністративно-територіального устрою базового рівня.

У січні поточного року на засіданні робочої групи Сумської ОДА обговорювався новий перспективний план адміністративно-територіального устрою базового рівня Сумської області. Зокрема, постало питання, яке стосується подальшої долі Білківської, Люджанської та Криничанської сільських рад. До якої ОТГ приєднуватися цим сільським радам – до Тростянецької чи до Боромлянської? Це спірне питання додатково розглядалося 3 лютого в Міністерстві розвитку громад та територій, де народний депутат України по 162-му виборчому округу Микола Задорожній запропонував додатково вивчити думку жителів вищевказаних сіл шляхом збору підписів під звереннями.

Народний депутат наголосив: хоча цей документ не матиме юридичної сили, та все ж він допоможе побачити реальну картину щодо того, до якої саме громади хочуть приєднатися селяни – до Тростянецької чи до Боромлянської.

9 лютого, зустрічі з громадськістю в Білці, Криничному, Люджі відбулися за участю народного депутата України Миколи Задорожнього, міського голови Тростянецької ОТГ Юрія Бови, сільського голови Боромлянської ОТГ Василя Романіки, голів сільських рад, голови Тростянецької районної державної адміністрації Олега Сипка, працівників правоохоронних органів.

Беззаперечні переваги приєднання сільських територій до Тростянецької ОТГ пояснював на зустрічах міський голова Юрій Бова. Позицію Боромлянської ОТГ відстоював сільський голова Василь Романіка. На зустрічах виступив з роз’ясненням щодо формування спроможних громад, завершення реформи децентралізації народний депутат Микола Задорожній.

По завершенню виступів та дискусій, народний депутат Микола Задорожній запропонував селянам поставити свої підписи під зверненням за ту з громад, де вони вбачають перспективу розвитку своїх сільських територій.

Після завершення обговорень міський голова Тростянця Юрій Бова зазначив: "Не буду описувати семи годинні дебати в трьох селах. Головне, що вони продемонстрували - це стурбованість жителів відносно свого майбутнього, не байдужість і реальне бажання в більшості своїй жити в Тростянецькій громаді.

Особливо це відчутно було в Білці, де кілька сотень жителів сільради майже одноголосно підтримали Тростянець. Попри шалений спротив і неадекватну поведінку сільських голів Криничного і Люджі та їх "соратника" місцевого фермера, люди в селах не всі побоялися залякувань і прийшли виборювати своє майбутнє. Тож для Уряду та ОДА відтепер все очевидно, Тростянецька громада відповідає Закону та Методиці, а головне сподіванням жителів села. Дякую кожному за активну позицію і небайдужість!".

Слівкін Олександр фермер у с.Люджа

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...