Міністр Ляшко: приклад реформування Тростянецької лікарні, як орієнтир іншим громадам
25.11.2021 20:02

У Києві пройшла зустріч між представниками Міністерства охорони здоров'я на чолі з міністром Віктором Ляшком та Асоціацією малих міст України. 

"Зустріч ще раз підтвердила необхідність їх проведення на постійній основі. Це платформа діалогу і роботи на випередження. Настав час закінчувати зустрічатись лише для пошуку механізмів вирішення проблемних питань. В умовах децентралізації саме керівники громад несуть основну відповідальність за здоров’я своєї громади, і саме їм важливо побудувати спроможну мережу медичних закладів. А також створити такі умови, за яких медичні працівники прагнули б працювати у лікарнях певної громади" - зазначив Віктор Ляшко. 

Міський голова Тростянецької громади Юрій Бова був присутнім на зустрічі від Асоціації малих міст України. "В своєму виступі я підняв питання підняття капітаційної ставки від держави на кожну медпослугу, як фактору, що дозволить збільшити розмір заробітної плати медсестри до 12000 грн та лікарів від 20000 грн в 2022 році, що заплановано Урядом. Інакше ресурсів в лікарнях немає, достатніх для таких змін" - написав міський голова на своїй сторінці у фейсбук. 

"Окремо зосередив увагу присутніх на необхідності збереження мережі ФАПів в сільській місцевості, які до речі добре допомогли в період проведення вакцинації населення в нашій громаді, де вже вакциновано більше 60% населення. 

Ще обговорили варіанти допомоги держави на придбання сучасного медобладнання, розширення перелікк опорних лікарень, допомогу від держави на придбання житла медикам та стимули їхати працювати в райцентри і невеликі громади" - повідомив Юрій Бова. 

У своєму виступі міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко привів приклад реформування Тростянецької лікарні, як орієнтир іншим громадам.

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...