Люди сказали своє слово по тарифам на газ та електроенергію
12.01.2021 21:10

Сьогодні о 13 годині у великому залі засідань міської ради відбулася розширена нарада з представниками громадськості, головами депутатських фракцій, керівниками комунальних підприємств з метою детально обговорити усі ті теми, які піднімалися людьми на двох «тарифних» мітингах – сьогодні зранку та у неділю.
 
Нагадаємо, що першочерговою вимогою людей до керівництва країни було знизити тарифи на газ, електроенергію та взагалі скасувати таке поняття, як плата за доставку газу.
 
Засідання тривало упродовж кількох годин. Міський голова Юрій Бова закликав учасників наради сформувати список чітких вимог мешканців нашої громади до керівництва держави: які саме тарифи люди вважають прийнятними по газу та електроенергії, що готова запропонувати наша громада взамін того, щоби людям скасували оплату за доставку газу тощо.
 
Потім цей сформований список вимог депутати розглянуть на черговій сесії міської ради, і після голосування направлять на Київ. Усі сподіваються, що голос народу Президент, Уряд та Міністерства таки почують.
 
Що ж вирішили учасники наради прописати у своєму зверненні до керівництва держави?
 
По електроенергії. Люди вимагають повернути пільговий тариф на рівні 90 копійок за перші 100 кіловат спожитої електроенергії, а ще розглянути можливість збільшення кількості пільгових кіловат (до 120 КВт) для соціально вразливих груп населення. А ті громадяни, які споживають щомісяця понад 100 КВт, готові платити як і раніше – 1,68 грн. за КВт. Найбільше людей нажахало те, що з 1 квітня 2021 року влада країни має на меті запровадити єдиний тариф – 3 грн. 30 коп. за КВт! Таку ціну електроенергії люди вважають «космічною», і вимагають негайно скасувати подібні згубні заплановані рішення.
 
По газу. Учасники зібрання практично одноголосно домовилися прописати у зверненні до держави, щоби тариф на газ знизили для населення до 6 гривень 33 копійок за кубометр. Люди вважають, що в умовах карантину це максимально оптимальна ціна, яка посильна для більшості абонентів. Але окремим пунктом у зверненні люди прописали вимогу до влади – продовжити роботу по формуванню тарифів, які б задовольнили усі верстви населення.
 
Питання скасування оплати за доставку газу обговорили окремо. Для цього, як зауважив міський голова Юрій Бова, треба забрати у комунальну власність громади газопроводи, які проходять Тростянцем, створивши при цьому комунальне підприємство, яке якраз і буде займатися обслуговуванням місцевих газорозподільчих мереж. Це питання винесуть на розгляд сесії міської ради 15 січня.
 
За попередніми підрахунками, річне утримання даного підприємства обійдеться бюджету Тростянецької громади приблизно у 2 мільйони гривень. Звісно, від чогось доведеться відмовитися, але людям нарешті не доведеться платити за доставку газу. Це єдиний поки що аргументований вихід із ситуації.
 
Серед інших вимог людей до держави – провести широку інформаційну кампанію серед населення і чітко роз’яснити, яким чином обрати для себе найдешевшого постачальника газу. Наприклад, наразі мало хто в курсі того, що з 16 січня у цьому питанні вам допоможуть співробітники Ощадбанку.
 
Більш детально, про ці такі інші питання, які були обговорені у ході сьогоднішнього засідання розширеної наради влади та громадськості ви дізнаєтеся у випуску новин на телеканалі «TVT».

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...