Круглий двір та садиба Л.Кеніга будуть включені до державної програми «Велика реставрація»
24.09.2020 16:33

Об’єкти культурно-архітектурної спадщини, які можуть бути внесені від нашого регіону до списку ТОП-100 проєктів реставрації в Україні презентував під час брифінгу голова Сумської ОДА Роман Грищенко.

«Сумщину днями відвідали Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль та Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Під час наради в Сумській облдержадміністрації Прем’єр-міністр України розповів, зокрема, про державні плани щодо масштабної реконструкції пам’яток культури та архітектури – повідомив журналістам Роман Грищенко. – За його словами, в наступному році частиною проєкту «Велике будівництво» стане «Велика реставрація» – програма з відновлення понад сотні пам’яток архітектури та культури в усіх регіонах України».

Сумська облдержадміністрація розширила перелік об’єктів, які можуть бути внесені від нашого регіону до списку ТОП-100 проєктів реставрації в Україні. Частину цих об’єктів було презентовано Денису Шмигалю під час наради. Глава Уряду був приємно вражений нашими перлинами – художнім музеєм ім. Никанора Онацького, де зберігаються понад 17 тис. творів мистецтва ХVІ-ХХІ ст., комплексом садиби Харитоненка, настінним панно «Птахи щастя» на другому поверсі театру ім. М.Щепкіна тощо.

«Нам пообіцяли допомогу у відбудові наших туристичних магнітів, тож ми зібрали пакети документів та розробили проєктно-кошторисну документацію по 3 об’єктах: Будинок державного банку (обласний художній музей ім. Н. Онацького), Круглий двір (м. Тростянець), Садиба Кеніга (м. Тростянець).

На наступному тижні їдемо в Кабмін з цими документами – зазначив Роман Грищенко. – По решті об’єктів ставиться завдання максимально оперативно розробити проєктно-кошторисну документацію (включити в бюджети втрати для ПКД).

Директор Департаменту культури, інформаційної політики та туризму Любов Карпеко додала, що робоча поїздка Прем’єр-міністра та Міністра культури була дуже важливою для Сумщини, але не стала відправною точкою в питанні розбудови культурних пам’яток.

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...