Дефіцит бюджетів трьох госпітальних округів Сумщини на 2020 рік становитиме 155 млн грн
10.12.2019 16:34

На сайті ufuti.pro/ опублікований аналітичний звіт підготовлений Іриною Алеєвою, радником Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування з питань місцевих фінансів.

"Частина лікарень зможе заробити в межах нових правил гри з другого кварталу, з квітня, 40-50% від необхідних сум. Трошки в кращій ситуації Роменський госпітальний округ, але і в Охтирському, і в Конотопському кілька лікарень не зможуть заробляти достатню кількість коштів, надаючи ті послуги, які вони фізично можуть надати, тому що з квітня починається перехід: всі лікарні будуть у прямих відносинах із Національною службою здоров’я України. Вона буде закупляти пакети медичної допомоги" - каже директор Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Хоруженко.

За його словами, розрахунки робили протягом трьох місяців за методикою лікарень Полтавської області. Саме вони ввійши в експеремент, який робили Міністерство охорони здоров’я та Національна служба здоров’я.

На Сумщині утворено шість госпітальних округів: Сумський, Роменський, Охтирський, Шосткинський, Конотопський та Глухівський. Уряд затвердив їхній перелік та склад у січні цього року. Можливий дефіцит бюджету інших трьох госпітальних округів, а саме: Сумського, Шосткинського та Глухівського, обрахували частково, сказав Олександр Хоруженко.

Прогнозується досить значне навантаження на місцеві бюджети у 2020 році:

  • оплата вартості комунальних послуг та енергоносіїв
  • придбання медикаментів та харчування громадянам пільгових категорій
  • необхідність інформатизації [це не тільки придбання комп’ютерів, а підключення до електронної системи охорони здоров’я]
  • створення програми стимулів для ефективної роботи саме лікарів
  • придбання високовартісного обладнання, щоб заклад відповідав мінімальним вимогам щодо об’єму надання ключових послуг

Як показав аналіз - необхідність участі місцевих бюджетів в до фінансуванні медицини коливається від 18% до 66% і це виражається в мільйонах гривень  від 11 до 27: на утримання закладу, енергоефективність, так і на медичні послуги.

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...