Біатлоністка, яка вигравала у Тростянці, збирається на Чемпіонат світу!
11.01.2019 12:06

Своє 16-річчя ця дівчина у серпні минулого року відсвяткувала у Тростянці. Тоді біатлоністка приїжджала на змагання і зробила собі подарунок, не без зусиль перемігши суперниць. На фініші Тетяна ділилась планами на майбутнє – далі вдосконалюватись у біатлоні, аби потрапити на Олімпійські ігри, добре представити Україну та Сумщину. До цієї мріїі спортсменка стала ще на крок ближче: глухівчанка на Чемпіонаті України серед юнаків і дівчат завоювала золото у спринтерській і гонці переслідування, а в індивідуальній - срібло

- Займаюся біатлоном вже п'ять років. Все почалося, коли до нас на урок фізкультури в школу прийшла мій перший тренер Наталія Тихонова. Вона розповіла, що є в спортивній школі секція біатлону. Чесно, я навіть уявлення не мала про цей вид спорту. Знала тільки, що там потрібно на лижах кататися. Вирішили з подружкою піти спробувати, - розповідає Тетяна Продан.
Дівчина навчається на другому курсі ППК ГНПУ, вибрала професію вчителя фізкультури, 9 класів закінчила в школі №6. Уже рік - вона в складі юнацької збірної України. Вважає, що подібних результатів реально домогтися будь-кому, головне - велике бажання і стільки ж зусиль.
На Чемпіонаті України з біатлону серед юнаків та дівчат, який відбувся у Львівській області, за першість боролися три вихованця Глухівської ДЮСШ (вони теж брали участь у змаганнях з біатлону у Тростянці).
Так, в спринтерських гонках золото завоювала Тетяна Продан, срібло - Роман Боровик. А бронзовим призером став Богдан Потапенко.
У гонці переслідування на дистанції 10 км серед юнаків 2000-2001 р.н. Роман Боровик також завоював срібло. На цій же дистанції у юнаків 2002-2003 р.н. Богдан Потапенко взяв бронзу. У дівчат 2002-2003 р.н. на 8 км
Т.Продан знову зайняла лідируючу позицію і отримала золоту нагороду! Вона на цілу хвилину випередила свою суперницю. Таким чином, Тетяна в двох гонках стала абсолютною чемпіонкою серед старших і середніх дівчат. В індивідуальній гонці на дистанції 10 км вона поповнила перелік своїх нагород срібною медаллю.
Спортсмени, які показали найкращі результати на Чемпіонаті України, в складі збірної захищатимуть честь країни на юнацькому Чемпіонаті світу, який в кінці січня відбудеться в словацькому Брезно-Осорблі. Серед них - Тетяна Продан і Роман Боровик.
У Глухові біатлоністи не з'являлись з листопада. Спочатку були збори в Фінляндії, звідти поїхали до Австрії і після цього відразу вирушили на Чемпіонат України у Львівську область. І після стількох переїздів буквально на тиждень приїхали додому.