Адвокат підозрюваного у держзраді Курпіля викликає в суд на допит Живицького
20.09.2022 20:49

У Зарічному районному суді м. Суми триває розгляд справи № 591/1654/22 по якій депутату Охтирської районної ради від партії "Наш край" Олександру Курпілю інкримінують державну зраду.

9 травня 2022 року О.Курпіля було затримано правоохоронними органами. Наразі підозрюваний сидить у СІЗО й триває активна фаза судового процесу.

6 вересня 2022 року слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми Мальована-Когер В.В., розглянувши матеріали скарги адвоката Собина П.М. про визнання незаконною та скасування постанови про відмову в задоволенні клопотання про виклик та допит голови Сумської обласної військової адміністрації Живицького Д.О. у кримінальному провадженні ухвалив - відкрити провадження у справі за скаргою адвоката.

Справа до судового розгляду у відкритому засіданні, була призначена на 20 вересня 2022 року об 11:10. Текст ухвали суду по цьому питанню наразі не опублікований.

Скоріш за все, сторона захисту Курпіля хоче викликати на допит до суду голову Сумської ОВА Д.Живицького в питанні проведеного мітингу 7 березня 2022 року в Тростянці, в той час коли місто перебувало в окупації.

Тоді О.Курпіль, будучі адміністратором міського пабліку "Тростянець без обмежень", вийшов у прямий ефір на сторінці групи зі свого акаунту у фейсбук, де інший депутат партії "Наш край" В.Поляковський вимагав щоб мер Тростянця приїхав у окуповане місто даючи йому для цього два дні.

Уже під час судового процесу, коли Курпіля затримали у справі про державну зраду, його адвокат та він сам у виступах перед суддівською колегією заявляли, що провести мітинг у окупованому Тростянця їм сказав голова обласної адміністрації.

Самого ж О.Курпіля підозрюють у тому, що під час окупації Тростянецької громади, маючи проросійську позицію, депутат почав співпрацювати з військовослужбовцями збройних сил російської федерації. Зокрема, забезпечував їх продуктами харчування, надавав воєнізованим формуванням країни-агресора інформацію про оптимальні шляхи пересування територією, супроводжуючи їх як на власному автотранспорті, так і на їх військовій техніці.

Більш того, депутат, спекулюючи на необхідних життєвих потребах під час окупації, закликав місцеве населення Тростянецької громади до так званих «перемовин» з військовослужбовцями країни-агресора.

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...