А ви вже спіймали новорічний настрій?
20.12.2018 14:25

Якщо ні – частинку тростянецької передноворічної атмосфери з легкістю передає фоторобота місцевого фотографа Георгія Кардашевского! Подивіться на цю красу на фото, прогуляйтесь засніженим Тростянцем, аби насолодитись його красою «наживо»!.. 

Отож, для початку можна запалити гірлянди, почати позитивно думати і перестати скаржитися…

Від багатьох можна почути, що Новий рік на носі, а відповідного настрою – немає: турботи, клопоти, звіти та інші скупчилися справи багатьом не дають відчути свято, навіть коли годинник майже 12 б'ють. І людина, немов за інерцією, переходить до наступного року – без радості, що не відпочивши і не залишивши всі свої проблеми в минулому.

Спробуємо допомогти вам, дорогі читачі, навести лад в думках перед святом і налаштуватися на новий рік.

НІ КРОКУ БЕЗ УСМІШКИ І ЦІЛІ. Від усвідомлення того, як багато справ ще потрібно зробити до 31 грудня, новорічний настрій не виникає, а наявне – погіршується. А деякі і зовсім умудряються захандрити-захворіти! Практичний психолог, фахівець з психосоматики Любодара Любченко каже, що налаштуватися на свято не так складно, як може здатися з гори всіх проблем, що накопичилися. І багато поради настільки прості, що здаються людям недієвими. При цьому "невіруючі" просто не пробували їх ефективність в дії.

РАНКОВИЙ ПОЗИТИВ. Вранці, коли ви прокинулися, не вставайте з ліжка, поки не згадаєте для себе приємний момент/подію, який ви обов'язково виконаєте протягом дня. Це може бути що завгодно, що вас порадує: попити гарячий шоколад в улюбленому кафе або на природі, купити прикрасу для ялинки або подарунки рідним тощо – головне, щоб ви дійсно хотіли це зробити.

АРОМАТЕРАПІЯ. Майже у кожного Новий рік асоціюється з мандаринами/апельсинами. Купіть ласощі, очистіть його і залиште кірку для запаху. Це буде своєрідна ароматерапія.

ПЕРЕЙМІТЬСЯ АТМОСФЕРОЮ. Якщо вдома ще нічого не готово до свята, пройдіться містом і насолодіться атмосферою. Зараз працює безліч ярмарків, все вбране і блищить. Навіть якщо ви самі не купуватимете щось, спостереження за тим, як люди несуть ялинки, вибирають іграшки, поспішають додому з подарунками – дарує і вам відчуття затишку і тепла. Але ця порада не підходить людям, які через особливості характеру дратуються такими "солодкими" моментами.

ПРИБРАТИ ВДОМА. Ясна річ, що прибирати не хочеться. Але навіть якщо здається, що на це зовсім немає сил, потрібно взяти себе в руки, прибрати і прикрасити своє житло. Робити це потрібно за 1-2 дня до самого Нового року.

ПОПРОЩАТИСЯ З БЛАКИТНИМ ЕКРАНОМ. Вразливим людям або тим, хто заражається настроєм мас, краще не дивитися телевізор взагалі. Краще піти на прогулянку до парку чи до лісу, "поспілкуватися" з деревами, постаратися придумати казку про два дерева або про вас і дерева, подихати природою.

"СПАСИБІ" І РОБОТА НАД СОБОЮ. Олександр Стручаєв, магістр психології, НЛП-тренер, вважає, що для правильного налаштування на свята потрібно спочатку підвести підсумки року, що минає, і грамотно скласти сценарій прийдешнього.

ПІДСУМКИ І ПЛАНИ. Згадайте цей рік і напишіть 3-5 хороших подій з нього або те, що вам вдалося зробити. Цей "щоденник успіху" дасть зрозуміти, що ви прожили рік не дарма. Після цього потрібно спланувати новий рік життя. Це дається особливо складно: багато зосереджені на тому, щоб вирішити проблеми, які накопичилися, але скільки б вони не билися, проблеми ці ніколи не закінчуються. Можна сказати, це такий закон: якщо думаєш тільки про те, як би вирішити всі проблеми, виникатимуть нові і нові. А якщо людина ставитиме цілі – вона буде зосереджений на їх досягненні, а значить – і на успіху. При цьому ніхто не говорить, що вирішувати проблеми не треба. Просто, по-перше, потрібно поставити собі дедлайн і вкластися в нього, вирішивши тільки най-найнеобхідніше і відпустивши те, що менш важливо.

ДЯКУЄМО. Після цього треба змістити увагу на подяки. Ця вправа дуже гарна в тому плані, що люди часто відчувають себе нещасними, впевнені, що у них немає багато чого з того, що є у інших. Список людей, яким ви вдячні, допоможе побачити зворотне. Не скромничайте – напишіть, як ви вдячні всім за родину, навчання, бізнес, придбання.

ПЕРЕСТАТИ СКАРЖИТИСЯ. Зверніть увагу, як багато людей навколо вас весь час всім незадоволені, вважають, що з ними обійшлися несправедливо, їм не пощастило щось зробити. Потрібно терміново як самому це припинити, так і тактичні припиняти інших, що скаржаться у вашій компанії. А формулювання зі скарг змінити на побудову планів і продумування їх виконання. Під час скарг витрачається багато енергії, через що її не вистачає на щастя. Ось і виходить, що створюється враження, ніби невдачі просто долають.

ВКЛАДАТИ В СЕБЕ. Перед початком нового року потрібно спланувати, що в майбутньому ви зробите для саморозвитку. Вже зараз можна прочитати якусь цікаву книгу, подбати про своє здоров'я, знайти нові рецепти здорових страв. Працюючи над собою, у вас розвинеться почуття власної значущості і того, що ви – молодець, і настрій для свята з'явиться само собою.

ШИК-БЛИСК, ЗОЛОТІ КУЛІ І ПРЯНИКИ. Спеціаліст з феншую Марія Остролуцька радить людям потурбуватися обстановкою будинку – тоді і настрій піде вгору. Зробити будинок чистим – мало, потрібно обов'язково внести "шик-блиск": якщо є можливість додати на ялинку золотих і червоних куль, потрібно це зробити: вони відповідають за яскравий настрій. Ще варто розвісити гірлянди на ялинці, причому бажано, щоб вони відбивалися у вікнах і дзеркалах: це створюватиме додаткову атмосферу і розширюватиме простір будинку.

САМОРОБКИ. Добре провести вечір, працюючи над чимось всією родиною. Налаштує на свято навіть вирізання сніжинок або приготування імбирних пряників з корицею. Причому зробити їх потрібно побільше: один обов'язково поставити під ялинку, другий заховати на шафі, для благополуччя, і ще один – в передпокої, щоб зустрічав гостей. Добре б пофантазувати і над формою: будуть пряники, схожі на каравай, в формі птахів і тварин або чоловічка.

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...